هر روز، روزي است كه هست و هرگز در جهان روزهاي هم شكلي وجود نداشته است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » آموزش مکانیک خودرو » چگونه یک بوق شیپوری بر روی ماشین نصب کنیم ؟

چگونه یک بوق شیپوری بر روی ماشین نصب کنیم ؟

چگونه یک بوق شیپوری بر روی ماشین نصب کنیم ؟

چگونه یک بوق شیپوری بر روی ماشین نصب کنیم ؟ فروش بوق بادی ،صدای بوق دری وری ،نصب آفتامات بوق ،صدای بوق شیپوری ،بوق شیپوری ماشین ،بوق شیپوری موتور ،اموزش ساخت بوق ،صدای بوق بادی

باتوجه به این که بوق دوم اللخصوص بوق بادی مورد توجه و شایدم نیاز خیلی از دوستان باشه(البته کسانی که بیشتر توی جاده تردد دارند)

فقط قبل از هر چیز از دوستان خواهش میکنم لطفا از این بوق داخل شهر(جهت احترام به خودمون و مردم)به هیچ عنوان استفاده نشه چون صداش واقعا زیاده.اگه توی جاده درست استفاده بشه میتونه از تصادفات جلوگیری کنه.

بریم سر اصل مطلب
وسایل لازم :
۱ یا ۲ عدد کپسول گاز کولر
۵-۶ متر شلنگ ترمز کامیون
شیر برقی ۱۲ ولت(آفتامات بوق بادی)
چند متر سیم
رله بوق
کلید قطع و وصل برق (شستی)
گیج فشار هوا(درجه)
والف

روش نصب :

۲ تا کپسول گاز از تعمیرگاه های یخچال میگیرید به وسیله هوا برش روی هرکدوم از کپسول ها یک سوراخ کوچیک ایجاد میکنید و اونارو با یه لوله مسی به هم وصل میکنی(البته این کارو خود تعمیر کار میتونه انجام بده اگه انجام نداد ببرید پیش اگزوز ساز). اینجوری در واقع ۲ تا کپسول میشه یه کپسول.روی هر کپسول یه سوراخ دیگه نیاز دارید. یکی برای گذاشتن والف،که هر وقت خواستید کپسول رو پر کنید میرید آپاراتی با ۲۰۰-۳۰۰ تومن مخزن روپر میکنید.(البته میتونید با ۵۰۰۰۰ تومن یه کمپرسور یخچال دست دوم بخری هر وقت مخزن خالی شد وصلش کنید به کپسول و بادشون کنید) یکی هم برای گذاشتن گیج هوا(درجه)،که البته قبلش باید یه مهره که به رزوه های گیج بخوره تهیه کنید و بدید روی سوراخ جوش کنن.این از مخزن.

نتیجه تصویری برای بوق شیپوری
حالا اون بوقی که تهیه کردید رو(با توجه به محدودیت جا توی موتور) یه جایی داخل موتور نصب میکنید،یه سر شلنگ رو با مهره کله قندی به شیر یکی از کپسول ها وصل میکنی و از سوراخ گوشه صندوق عقب میاری بیرون، از زیر ماشین هم با بست زیپی اونو چند جا محکم مهار میکنید.یه سر دیگه شلنگ رو با یه کله قندی دیگه به شیر برقی وصل میکنید(شیر برقی ۲ سر داره که باید سر خروجیش رو به ورودی بوق وصل کنید).حالا میمونه سیم کشی برای کنترل بوق.


شما باید یه آفتامات بوق روی سیستم وصل کنید و مثبت خروجی آفتامات رو به شیر برقی بدید و یه منفی هم از بدنه بگیرید و بدید به شیر برقی. برای تحریک آفتامات بوق هم باید یه منفی از داخل اتاق بگیرید به شستی بدید و خروجیش رو از تو اتاق ببرید تو موتور و بدید به آفتامات بوق، اینجوری آفتامات با منفی تحریک میشه.

نتیجه تصویری برای آفتامات بوق شیپوری
البته میتونید از آفتامات بوق هم استفاده نکنید ولی بعد از مدتی شستی خال میزنه و خوب اتصال برقرار نمیشه.
از مخزن میشه برای کارهای دیگه ای مثل تنظیم باد،گرد گیری اتاق و موتور و … هم استفاده کرد.
اما ۲ نکته :
با توجه به اینکه بوق شیپوری طول نسبتا زیادی داره باید یه جوری مهار بشه که بعد از مدتی توی دست انداز و چاله چوله شل نشه که بخوره به بدنه تق تق کنه.
شیر برقی رو باید جایی نصب کرد که در معرض گرمای شدید مثلا نزدیکای گلویی اگزوز نباشه چون قسمت پلاستیکیش آب میشه.
هر مشکلی یا سوالی داشتید اینجا مطرح کنید.قیمت این بوق هم۱۲۰هزار تومان هستش وصدای فوق العاده ای داره.

امتیاز 1.25 ( 4 رای )
اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است